گارانتی خدمات و تعمیرات

ضمانت طلایی ماتریکس کامپیوتر

 خاموش شدن کامپیوتر به صورت ناگهانی | راه حل فوری خاموش شدن کامپیوتر | ماتریکس کامپیوتر

خاموش شدن کامپیوتر به صورت ناگهانی | راه حل فوری خاموش شدن کامپیوتر | ماتریکس کامپیوتر

خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر یکی از مشکلاتی است که گرفتاری های فراوانی به دنبال دارد. برای مثال در مواقعی که شما در حال انجام کاری هستید یا مشغول تایپ هستید با این اتفاق ممکن است کل پروژه ای که انجام داده اید به باد برود. البته خوب جای نگرانی نیست چون راه حل های متعددی هم برای رفع این مشکل وجود دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است تاکنون به آن برخورد کرده باشید، مشکل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر یا لپ تاپ می باشد. این مشکل در بعضی شرایط که در حال انجام پروژه یا کاری مهمی هستید، شاید برای شما بسیار گران تمام شود و به همین دلیل باید فورا رفع گردد. در این مطلب به شما علت های ایجاد این مشکل همچنین راه های برطرف آن را برای شما ذکر می کنیم ومیتوانید با بخش تعمیرات کامپیوتر در محل با کارشناسان ماتریکس کامپیوتر در تماس باشید.

همین حالا تماس بگیرید!!!

برای رفع هر مشکل کامپیوتری و مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید.

لازم به ذکر است خدمات کامپیوتر ماتریکس کامپیوتر هیچ گونه هزینه ی تلفنی برای مشاوره از مشتریان گرامی دریافت نمی کند.

۱- خاصیت خمیر سیلیکون سی پی یو از بین رفته است

این موضوع باعث می شود که گرما پردازنده را به هیت سینک و خنک کننده به درستی انتقال داده نشود .  و در کامپیوتر های قدیمی این یک مورد عادی است و به طور معمول پس از چند دقیقه کار عادی با کامپیوتر ، شاهد خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر خواهید بود. برای برطرف کردن این معضل کافیست یک خمیر سیلیکون با کیفیت و استاندارد تهیه کنید ، سپس درب کیس را باز کرده و فن پردازنده را از روی پردازنده جدا کنید و مقداری خمیر بر روی سی پی یو زده و فن خنک کننده را جا بزنید.

خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر

۲- کثیف بودن فن و گرمای بیش از حد

رایج ترین دلیل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر یا لپ تاپ ، گرم شدن بیش از حد پردازنده می باشد . اگر نمیتوانید سرویس کامپیوتر خود را انجام دهید حتما به تعمیرگاه کامپیوتر مراجعه کنید . کلیه سیستم های کامپیوتری طوری طراحی شده اند که با بالا رفتن دمای پردازنده ، سیستم را خاموش کنند تا به CPU و سایر قطعات ، آسیب جدی وارد نیاید. دمای معمول CPU باید بین 55 تا 60 درجه سانتی گراد باشد. وظیفه نگه داشتن دمای CPU در این اندازه، به عهده سیستم خنک کننده کامپیوتر می باشد. این سیستم خنک کننده بسته به نوع مادربورد می تواند از هیت سینک، فن و یا واترکولر تشکیل شده باشد. اگر به هر دلیلی یکی از این قطعات نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، در نتیجه دمای CPU بالا رفته و موجب می شود تا سیستم از روش خنک سازی اضطراری ، یعنی خاموش کردن کامل کامپیوتر، استفاده کند.استفاده زیاد از سیستم باعث بالا رفتن درجه حرارت سیستم می شود که با صطلاح میگویند داغ میکند در این شرایط ذیگر فن خنک کننده وجود در سیستم نمیتواند پاسخگوی این مشکل باشد و به همین علت سیستم خنک کننده به طور اتوماتیک جریان بررق را قطع می کند. البته کثیف بودن فن های کیس، کارت گرافیک و فن های پردازنده می تواند دلیلی دیگر برای خاموش شدن ناگهانی سیستم باشد. گرد و غباری که در ب ین پره های فن جمع شده اند مانع این میشوند که هوا به خوبی گردش پیدا کند و در نتیجه تهویه هوا می شود و سیستم شما به علت داغ شدن پردازنده و قطعات داخلی خاموش می شود.

  • از کار افتادن فن CPU
  • از کار افتادن فن کیس
  • شل شدن هیت سینک در سر جای خود
  • ضعیف شدن فن CPU
  • از بین رفتن خاصیت خمیر سیلیکونی مابین CPU و فن
  • استفاده بیش از حد از CPU
  • اجرای برنامه هایی که از تمامی ظرفیت CPU برای پردازش استفاده می کنند
  • قرار گرفتن کیس در محیط های بسیار گرم

خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر

۳- مشکلات در سخت افزار کامپیوتر

مشکلات سخت افزاری از دلیل های خاموشی ناگهانی سیستم های کامپیوتری به شمار می رود . نقص فنی در قطعه و یا حتی اشتباه در جایگذاری باعث عدم کارایی درست سیستم کامپیوتری می شود. در مواقعی که کامپیوتر شما بدون هیچ دلیلی خاموش می شود تمامی موارد ذکر شده را با حوصله دنبال کنید.اگر به تازگی سخت افزاری را بر روی مادربرد نصب نکرده اید برای اطمینان از کارایی تک تک اجزا، قطعات بدون استفاده را تک تک از سیستم جدا کرده و مجددا سیستم را مورد آزمایش قرار دهید.

۴- مشکلات منبع تغذیه یا پاور سیستم کامپیوتر

یکی دیگر از عمده علتی که باعث خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر که مربوط به بحث سخت افزاری سیستم می شود، نقص فنی پاور یا همان منبع تغذیه سیستم است. پاور وظیفه برق رسانی به تمامی قطعات کامپیوتر را از جمله مادربورد، هارد درایو، درایو نوری و غیره را بر عهده دارد. اگر به هر دلیل منبع تغذیه یا پاور سیستم شما نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد، ممکن است سیستم شما خاموش شود.

کامپیوتر ها به گونه ای طراحی شده اند که با نوسانات برق، سریعا خاموش شوند تا از مشکلات و آسیب های جدی در امان بمانند. اگر پاور شما در برق رسانی به مادربورد، نتواند از پس نوسانات برق برآمده و آن را به پاور منتقل کند، سیستم سریعا خاموش می شود تا از آسیب جدی در امان بماند.

پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل، ابتدا پاور سیستم خود را با یک پاور که از سلامت آن مطمئن هستید، تعویض کنید و در صورت رفع مشکل، حتما پاور سیستم را عوض کنید. عدم توجه به خرابی پاور می تواند در آینده باعث بروز مشکلات جدی تری شده و منجر به سوختن مادربورد یا حتی هارد درایو سیستم شما گردد.

اختلال در منبع تغذیه نیز باعث خاموش شدن ناگهانی سیستم میشود. منبع تغذیه یک جعبه ی کوچک در جایی که کابل برق متصل می شود قرار دارد که هر گاه فن گرمای آن را خارج نکند بر اثر فشار وارده جریان برق را قطع می کند . کافیست از سیستم برق رسان به کامپیوتر خود مطمئن شوید تا از حوادث ناشی از اتصالی برق و یا حتی مشکلات افت و قوت فشار نیز جلوگیری کنید. به پریزها و سیم کشی دقت کنید، کوچکترین خدشه می تواند آسیب های جبران ناپذیر به سیستم کامپیوتر شما و همچنین اطلاعات داخلی آن وارد کند.

نکته ی بسیار مهم : به هیچ عنوان اقدام به باز کردن منبع تغذیه نکنید زیرا امکان دارد در آن ولتاژهای خطرناکی وجود داشته باشد.

۵- ویروسی شدن کامپیوتر یا لپ تاپ توسط بد افزار ها

اگر با وجود تمامی تکنیک های گفته شده و انجام دادن همه موارد، باز هم کامپیوتر شما بدون دلیل خاموش شد، میتوانید از خدمات کامپیوتر در محل ماتریکس کامپیوتر استفاده کنید

اگر به برنامه و یا نرم افزاری مشکوک بودید میتوانید برای نصب ویندوز در محل تماس بگیرید

رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر

روش اول: کامپیوترتان را با یک منبع تغذیه دیگر امتحان کنید.

روش دوم: ابزار Fast startup ویندوز را خاموش کنید.

روش سوم: درایورهای مادربورد را بروزرسانی کنید.

روش چهارم: گرمای سیستم را بررسی کنید.

روش پنجم: برنامه بایوس را بروزرسانی کنید.

روش ششم: همچنین شما میتوانید از طریق ریجستری این مشکل را حل کنید پس مسیر زیر را بروید:

HKEY-LOCAL-MACHIN/SOFTWARE/Microsoft/Windows/Current Version/Reliability

سپس بر روی متغیر نوع DWORD که با نام Shutdown Reason UI وجود دارد دو بار کلیک کنید. سپس مقدار value آن را به یک تغییر داده و از رجیستری خارج شوید. حال اگر در منوی استارت، shut down را انتخاب کنید،پنجره پیشرفته‌تری برایتان نمایش داده خواهد شد که هر زمان که کامپیوترتان خاموش شود گزارشی به طور خودکار ساخته می‌شود که از قسمت Event Viewer علل قابل پیگیری و بررسی است. برای رفتن به قسمت Event Viewer نیز باید وارد کنترل‌پنل شوید، سپس Administrative Tools را انتخاب نمایید. System را از Event Viewer انتخاب کنید. سپس از منوی view بر روی Find رفته و در قسمت Event ID عدد ۱۰۷۴ را تایپ و در نهایت Find Next را بزنید. از این پس از قسمت Event ID نتیجه قابل مشاهده است.

روش هفتم: استفاده از این نرم افزار برای جلوگیری از خاموش شدن کامپیوتر

این برنامه متواند زمینه ای فراهم کند که فعالیت های جاری رایانه شما به صورت غیر منتظره غیر فعال نشود. همچنین این امکان را دارد که از خاموش شدن مانیتور هم جلوگیری کند. این نرم افزار نیازی به نصب نداشته و به صورت پورتابل است، در نتیجه رجیستری ویندوز شما بدون تغییر باقی خواهد ماند.

امیدواریم مطالب ذکر شده کمکی باشد برای رفع مشکل شما و اگر هنوز هم سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما مطرح کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Buttonتماس با کارشناسان