گارانتی خدمات و تعمیرات

ضمانت طلایی ماتریکس کامپیوتر

 دلایل no signal مانیتور کامپیوتر و راه حل های آن

دلایل no signal مانیتور کامپیوتر و راه حل های آن

پیغام no signal مانیتور کامپیوتر به علت های گوناگونی رخ میدهد و بیان گر این است که سیگنالی که از سمت کارت گرافیک برای مانیتور شما ارسال نشده و سیستم کامپیوتر نمی تواند محتوایی بر روی مانیتور نمایش دهد . اگر چنین خطایی را دریافت کردید ممکن است سیستم کامپیوتر شما با مشکل سخت افزاری روبرو شده باشد و خطا no signal مانیتور کامپیوتر را نمایش دهد . اما از سوی دیگر مشکلات کوچکی مانند خاموش شدن کامپیوتر ، نقص فنی کابل اتصال و یا وجود گرد و خاک در کیس کامپیوتر نیز می توانند موجب بروز no signal مانیتور کامپیوتر شوند. لازم به ذکر است که علاوه بر موارد ذکر شده ارور های سیستمی ، ایرادات در درایور ها و مشکل در کارت گرافیک هم باعث عواملی هستند که می توانند چنین مشکلی را برای شما به وجود آورند. در چنین شرایطی ماتریکس کامپیوتر پیشنهاد می کند راه حل های ارائه شده در این مقاله که تجربه چندین ساله میباشد را یک به یک امتحان کنید تا بتوانید علت پیغام no signal مانیتور کامپیوتر را یافته و آن را حل کنید.

خطای no signal مانیتور کامپیوتر چیست و چرا نمایش داده می شود؟

اگر از سیستم های کامپیوتری استفاده می کنید حتما چند باری با پیغام های خطا no signal مانیتور کامپیوتر مواجه شده اید . شما می توانید به کمک پیغامی که برایتان نمایش داده می شود علت خطا را پیدا کرده و آن را حل کنید. یکی از خطا های بسیار آزار دهنده و گیج کنده سیستم های کامپیوتری پیغام no signal مانیتور کامپیوتر است که در صورت نمایش درآمدن آن سیستم کامپیوتر شما وارد ویندوز نشده و مانیتور از دسترش خارج می شود.

no signal مانیتور کامپیوتر

عمده دلایل no signal مانیتور کامپیوتر چیست ؟

مطمعن شوید که کابل نمایشگر کامپیوتر شما کامل و درست متصل است
بررسی کنید که آیا منبع ورودی صحیح را روی مانیتور انتخاب کرده اید یا خیر
بررسی کنید که آیا کارت گرافیک شما کاملاً در شکاف آن قرار گرفته شده است
با کابل یا مانیتور دیگر تست کنید

رفع مشکل پیغام no signal مانیتور کامپیوتر

بررسی کابل اتصال به کارت گرافیک

اولین کاری که هنگام نمایش no signal مانیتور کامپیوتر باید انجام دهید بررسی کامل کابل اتصال مانیتور و کیس است. بسیار دقت کنید که کابل اتصال شما پارگی نداشته و به درستی به سیستم کامپیوتر متصل شده باشد. شما همچنین می توانید کابل جدید را برای اتصال امتحان کنید و ببینید با این کار مشکل برطرف می شود یا خیر. اگر باز هم پیغام no signal مانیتور کامپیوتر روی صفحه نمایش داده شد برای برطرف کردن آن راه حل های بعدی را امتحان کنید.
اتصال نادرست کابل یا شل بودن آن بین مانیتور و کامپیوتر شخصی شما باعث ایجاد مشکل در مانیتور می شود. اگر هنگام روشن کردن سیستم خود پیام No Signal را مشاهده می کنید ، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا کابل مانیتور شما درست به کارت گرافیک شما متصل است یا خیر. بسیار دقت کنید که کابل شما پارگی نداشته و به درستی به سیستم متصل شده باشد. شما همچنین می توانید کابل جدید را که تیه کرده اید برای اتصال امتحان کنید و مشاهده کنید که با این کار مشکل no signal مانیتور کامپیوتر شما برطرف می شود یا خیر. اگر باز هم پیغام no signal مانیتور کامپیوتر روی صفحه نمایش داده شد برای برطرف کردن آن راهکار های بعدی را امتحان کنید.

no signal مانیتور کامپیوتر

تنظیمات مجدد مانیتور

اگر مانیتور شما مطابق با کابلی که به آن متصل شده تنظیم نشده باشد خطا no signal مانیتور کامپیوتر نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل ابتدا نوع پورت کامپیوتر خود را شناسایی کنید. سپس مانیتور و کیس را روشن کنید و دکمه ی menu روی مانیتور را فشار دهید. در ادامه به قسمت Input Source رفته و مطابق با پورت کامپیوتر خود یکی از موارد VGA ، DVI ، HDMI و یا DP را انتخاب کنید.اگر مانیتور شما مطابق با کابلی که به آن متصل شده تنظیم نشده باشد پیغام no signal مانیتور کامپیوتر نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل ابتدا  نوع پورت کامپیوتر خود را شناسایی کنید. سپس مانیتور و کیس را روشن کنید و دکمه ی menu روی نمایشگرتان را فشار دهید. در ادامه به قسمت Input Source رفته و مطابق با پورت کامپیوتر خود یکی از موارد VGA ، DVI ، HDMI و یا DP را انتخاب کنید.

بررسی سالم بودن مانیتور کامپیوتر

اگر با راه حل های ذکر شده در بخش های قبل نتوانستید مشکل پیغام no signal مانیتور کامپیوتر را برطرف کنید پیشنهاد می کنیم از سلامت بودن نمایشگر خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار می توانید مانیتور را به کیس دیگری متصل کرده و آن را روشن کنید. اگر مجددا ارور no signal برایتان نمایش داده می شود ایراد از نمایشگر شما است و باید توسط متخصص تعمیر شود و میتوانید از خدمات کامپیوتر در محل ماتریکس کامپیوتر استفاده کنید .

بروزرسانی و آپدیت درایور کارت گرافیک کامپیوتر

شما می توانید برای برطرف نمودن پیغام no signal مانیتور کامپیوتر یک نمایشگر دیگر را به سیستم خود متصل کنید. اگر با این کار خطا برطرف شد و ویندوز بالا آمد احتمالا با نصب درایور کارت گرافیک می توانید مشکل خود را حل کنید . برای این کار باید وارد وبسایت سازنده شده و جدیدترین نسخه را داناود کنید و یا از برنامه های نصب درایور استفاده نمایید و همینطور میتوانید از تعمیرات کامپیوتر در محل استفاده کنید . اگر سیستم بالا آمد پیشنهاد میشود که ویندوز را از نو نصب کنید اگر توانایی این کار را ندارید میتوانید از خدمات نصب ویندوز در محل ماتریکس کامپیوتر استفاده کنید . همانطور که پیش تر گفتیم ، یکی از عواملی که موجب بروز پیغام no signal مانیتور کامپیوتر می شود کارت گرافیک است. برای بررسی کارت گرافیک سیستم درب کیس را باز کنید و آن را روی مادر بورد پیدا کنید. معمولا اکثر کارت های گرافیک بر روی اسلات PCI-E x16 نصب می شوند. پس از پیدا کردن کارت گرافیک، آن را به آرامی از اسلات جدا کنید. اگر روی مادر برد شما اسلات خالی دیگری وجود دارد این بار کارت گرافیک را به جایگاه دیگری متصل کنید در غیر این صورت مجددا آن را در جایگاه قبلی خود قرار دهید. در ادامه RAM سیستم را نیز بررسی کنید. آن را از جایگاهش خارج کرده و تمیز کنید. اگر از دو رم استفاده می کنید جای آنها را با هم عوض کرده و دقت کنید که حتما قطعه مورد نظرتان در جایگاهش محکم شده باشد. در آخر هم درب کیس را ببندید و سیستم را ریستارت کنید.

 

بررسی سلامت کارت گرافیک و RAM روی مادربورد کامپیوتر

همانطور که قبلا هم گفتیم ، یکی از دلایلی که موجب بروز پیغام no signal کامپیوتر می شود کارت گرافیک است. برای بررسی کارت گرافیک سیستم درب کیس را باز کنید و آن را روی مادر بورد پیدا کنید. معمولا اکثر کارت های گرافیک بر روی اسلات PCI-E x16 نصب می شوند. پس از پیدا کردن کارت گرافیک، آن را به آرامی از اسلات جدا کنید. اگر روی مادر برد شما اسلات خالی دیگری وجود دارد این بار کارت گرافیک را به جایگاه دیگری متصل کنید در غیر این صورت مجددا آن را در جایگاه قبلی خود قرار دهید. در ادامه RAM سیستم را نیز بررسی کنید. آن را از جایگاهش خارج کرده و تمیز کنید. اگر از دو رم استفاده می کنید جای آنها را با هم عوض کرده و دقت کنید که حتما قطعه مورد نظرتان در جایگاهش محکم شده باشد. در آخر هم درب کیس را ببندید و سیستم کامپیوتر را ریستارت کنید.

جا زدن مجدد باتری CMOS بایوس

شاید در ابتدا همه فکر کنند که باتری CMOS مخصوص ساعت داخل سیستم کامپیوتر است که مانند ساعت مچی باید این باتری باشد تا ساعت همیشه کار کند. اما در واقع وظیفه بزرگتری دارد چرا که اقدام به ذخیره سازی برنامه بایوس BIOS و تنظیمات مخصوص به آن می کند و گاهی هشدار NO SIGNAL کامپیوتر به خاطر این قطعه کوچک می باشد بنابراین باتری CMOS را جدا کرده و دوباره سرجاش بگذارید ، حتما هنگامی که این کار را می کنید کامپیوتر باید به طور کامل خاموش باشد. اگر مشکل برطرف نشد بهتر است در صورت قدیمی بودن کامپیوتر این قطعه را عوض کرد و یک باتری CMOS جدید بخرید.یکی از شناخته شده ترین کاربرد های باتری مادر بورد تنظیم ساعت و تاریخ رایانه شماست اما خوب است بدانید که این قطعه وظایف دیگری نیز بر عهده داشته و در مواردی می تواند موجب بروز پیغام no signal مانیتور شود. به همین جهت پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل کیس خود را خاموش کنید و پس از باز کردن درب آن ، باتری را از روی مادر بورد جدا کنید و مجددا در جایگاهش قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید .

no signal مانیتور کامپیوتر

چک کردن سلامت پاور یا منبع تغذیه کامپیوتر

همانگونه که مستحضر هستید ، منبع انرژی یا همان پاور ، بخش اصلی تامین کننده برق همه قطعات کامپیوتر می باشد به حز صفحه نمایش یا مانیتور که به طور مستقل برق آن تامین می شود. در بیشتر موارد پیام NO SIGNAL کامپیوتر به خاطر وجود اختلال در پاور نمایش داده می شود که نمی تواند برق کافی برای عملکرد کارت گرافیک تامین کند بنابراین ولتاژ مورد نیاز کارت گرافیک و ولتاژی پاور می تواندتامین کند را بررسی نمایید ، در واقع این برای وقتی است که از کارت گرافیک جدیدی استفاده می کنید که اولین فرایند اجرایی آن روی دستگاه می باشد لذا اگر قدیمی بود یا از کارت گرافیک جدا استفاده نمی کنید پس این مورد ارتباطی با شما نخواهد داشت. خوبه که نگاهی به منبع تغذیه بیندازید ببینید آیا بعد از فشردن کلید پاور کیس ، کار می کند؟ یعنی ببینید فن خنک کننده کار می کند یا اصلا نمی چرخد ، در نتیجه برقی برای کامپیوتر تامین شود و اگر چنین بود باید یا کابل جدیدی برای پاور بخرید یا در کل پاور جدیدی خریده و تعویض نمایید. اگر به طور طبیعی کار می کرد ، تمام کابل های خارجی و متصل به مادربرد را جدا کرده و دوباره وصل کنید.

یکی دیگر از دلایل پیغام no signal مانیتور کامپیوتر می تواند پاور کامپیوتر شما باشد. اگر منبع انرژی سیستم شما نتواند برق مورد نیاز قطعاتی مانند فن و کارت گرافیک را تامین کند ممکن است با چنین پیغامی مواجه شوید. برای بررسی پاور باید ببینید که فن سیستم شما پس از روشن شدن دستگاه کار می کند یا خیر. پیشنهاد می کنیم یک بار کابل برق منبع انرژی را از آن جدا کنید و برای مدتی کلید پاور را نگه دارید سپس مجددا کابل را متصل کرده و سیستم را روشن کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل برق رسانی می توانید کابل پاور را تعویض کنید و یا در صورت نیاز پاور جدیدی خریداری کنید.

تخلیه برق مادربرد سیستم کامپیوتر

بعضی از افرادی که با مشکل پیغام NO SIGNAL کامپیتر مواجه شدند این راه حل را موثر دانسته اند به طوری که کامپیوتر دوباره به حالت عادی برمیگردد. در این روش در حقیقت برق ذخیره شده در کامپیوتر را باید تخلیه کرد برای این کار کابل برق را از پاور جدا کنید سپس به مدت 30 ثانیه یا 1 دقیقه کلید پاور را نگه دارید بعد از این مراخل دوباره کابل را وصل کرده و کامپیوتر را روشن کنید.

اگر باز هم مشکل حل نشد به تعمیرگاه کامپیوتر مراجعه کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Buttonتماس با کارشناسان