گارانتی خدمات و تعمیرات

ضمانت طلایی ماتریکس کامپیوتر

 صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز | راه حل ساده صفحه آبی کامپیوتر | ماتریکس کامپیوتر

صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز | راه حل ساده صفحه آبی کامپیوتر | ماتریکس کامپیوتر

در حال استفاده از کامپیوتر خود هستید که ناگهان صفحه آبی می‌شود ویندوز شما دچار مرگ ناگهانی شده است. به این مورد BSOD یا صفحه آبی مرگ ویندوز هم گفته می‌شود با ماتریکس کامپیوتر همراه شوید تا با دلیل صفحه آبی ویندوز و راه حل های آن صحبت کنیم.

همین حالا تماس بگیرید!!!

برای رفع هر مشکل کامپیوتری و مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

لازم به ذکر است خدمات کامپیوتر ماتریکس کامپیوتر هیچ گونه هزینه ی تلفنی برای مشاوره از مشتریان گرامی دریافت نمی کند.

چرا صفحه آبی مرگ کامپیوتر یا ویندوز نمایش داده میشود ؟

همان گونه که در بالا اشاره شد، موارد متعددی برای نمایش صفحه آبی رنگ در ویندو وجود داردر. ولی ما باید نسبت به آخرین تغییراتی که ایجاد کرده ایم عیب یابی انجام بدهیم دلایل اصلی به وجود آمدن صفحه آبی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

درگیری های سخت افزاری
داغ کردن اجزای کیس
مشکلات در RAM
مشکلات در تنظیمات BIOS
خطا های هارد درایو HDD
اشکالات در اتصالات قسمت های مختلف سیستم
ناسازگاری قطعات سخت افزاری با سیستم
خنک کنندگی نامناسب قطعات
مشکل در منبع تغذیه سیستم
سنگین بودن پردازش برنامه یا بازی در حال اجرا
ویروسی بودن ویندوز
حذف فایل‌های موقت ویندوز

صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز

برای رفع خطای صفحه آبی ویندوز و مشکلات کامپیوتری خود میتوانید از خدمات نصب ویندوز در محل استفاده کنید

حل مشکل صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز

برای حل مشکل صفحه آبی در ویندوز یا همان صفحه مرگ راه حل های گوناگونی وجود دارد اولین و مهمترین کار این است که هنگام پیش آمدن این خطا به هیج چیزی دست نزنید و در مرحله بعد با توجه به ناگهانی بودن این مشکل یا آخرین تغییراتی که قبل از نمایش این صفحه انجام داده اید، می توانید یکی از این راه حل ها رو را انتخاب و اقدامات لازم را به کار بگیرید

1- مشکلات سخت افزاری صفحه آبی یا صفحه مرگ

اختلالات سخت افزاری معمولابا پیغام خطای IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL نمایش داده می شود. این ارور به معنی عدم سازگاری یکی از قطعات با بقیه قطعات می باشد.

2- داغ کردن قطعات داخل کیس

گرم شدن بیش از حد قطعات داخلی ممکن است موارد دیگری برای پیش آمدن صفحه آبی یا صفحه مرگ در کامپیوتر باشد. می توانید با اضافه کردن فن و خنک کننده قوی تر سیستم این مورد را حل کنید

3- مشکل و اختلال در عملکرد رم کامپیوتر

اختلالات رم کامپیوتر با پیغام BAD_POOL_HEADER گزارش می شود و به احتمال زیاد اتصالات رم کامپیوتر شما ایراد پیدا کرده است که در این مورد باید بررسی شود که اتصال قطعه شل شده یا دارای اختلال است برای همین موجب نمایش صفحه آبی مرگ در ویندوز می شود.

4- مشکل در تنظیمات BIOS مادربرد

تغییرات نادرست و بدون اساس و پایه در تنظیمات بایوس BIOS مادربرد کامپیوتر ممکن است عامل نمایش صفحه آبی مرگ در ویندوز باشد. تنظیمات بایوس خیلی حساس است و ایجاد تغییرات در چنین تنظیماتی بسیار خطرناک است مگر اینکه بدانید دقیقاً چه تنضیماتی قرار است انجام می دهید. در صورتی که در آن تغییرات ایجاد کرده اید تنظیمات را به حالت پیش فرض انتخاب کنید. تغییرات بایوس شایع ترین علت آبی شدن صفحه ویندوز می باشد.

صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز

5- مشکلات و خطا های هارد درایو کامپیوتر HDD

گاهی اوقات بروز ایراد در هارد دیسک کامپیوتر می تواند علت آبی شدن صفحه ویندوز یا همان صفحه مرگ باشد. اختلالاتی یا مشکلاتی مانند خرابی در قطعات هارد یا بد سکتور شدن هارد دیسک ، نوسانات کابل هارد به مادربورد می تواند دلیل صفحه آبی کامپیوتر یا صفحه مرگ باشد. پس باید تجهیزات سخت افزاری کامپیوتر یا لپ تاپ را مورد بررسی قرار دهید.شما میتوانید با تماس با ماتریکس کامپیوتر از خدمات کامپیوتر در محل برای مشکل صفحه آبی ویندوز استفاده کنید

6- وجود نوسانات یا برق رسانی در منبع تغذیه یا همان پاور

یکی دیگر از علت های مشکل آبی شدن ویندوز کافی نبودن تغذیه و برق در کامپیوتر است که باعث نمایش صفحه آبی ویندوز یا صفحه مرگ میشود . در صورت بروز این خطا باید قطعه منبع تغذیه را تعویض کنید.

7- سنگین بودن بازی یا برنامه اجرایی

اگر موقع استفاده از بازی یا برنامه ای با خطا صفحه آبی در ویندوز مواجه شدید باید بدانید این بازی یا برنامه برای که اجرا کرده اید برای سیستم شما غیر قابل پردازش وسنگین است پس امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

8- قطعات یا لوازم جانبی جدید

بعضی وقت ها ، ممکن است بعد از اتصال یک سخت افزار جدید مانند : دستگاه USB یا کارت گرافیک ، یک پیغام با مضمون Blue Screen of Death را ببینید. در چنین حالتی 3 دلیل برای بروز مشکل صفحه آبی ویندوز یا صفحه مرگ وجود دارد:

سخت افزار با نسخه ویندوز سازگار نیست.
سخت افزار خراب است.
بنابه دلایلی سیستم سعی در نصب درایور اشتباه دارد.

9- وجود ویروس در ویندوز

بعضی ویروس ها می توانند با نفوذ به هسته ویندوز و فایل های اصلی سیستم عامل باعث خطا صفحه آبی ویندوز یا صفحه مرگ مخصوصا ویروسی ها یا بد افزار هایی که بخش بوت کامپیوتر را آلوده می کنند . برای از بین بردن این گونه ویروس ها و کافیست یک آنتی ویروس قوی و کاربردی نصب کنید

10- راه اندازی مجدد ویندوز در حالت امن یا Safe mode

اگر صفحه آبی ویندوز یا صفحه مرگ باعث می شود که شما نتوانید وارد ویندوز شوید کافیست سیستم را با حالت safe mode اجرا کنید و به واسطه Safe mode صفحه آبی ویندوز را عیب یابی کنید.

همچنین می توانید از طریق وب سایت ماتریکس کامپیوتر به صورت انلاین جهت تعمیر کامپیوتر وقت رزرو کرده و در سریع ترین زمان ممکن مشکل موجود در دستگاه را برطرف کنید.

برای رفع مشکل کامپیوتر خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی نصب ویندوز در تمامی نقاط تهران، با کارشناسان ما تماس بگیرید: 09127299852

روش های دیگر رفع خطا آبی شدن صفحه کامپیوتر یا صفحه مرگ

در بیشتر مواقع با ترفند های ذکر شده مشکل آبی شدن صفحه مانیتور رفع می شود. اما اگر این موارد مشکل شما را رفع نکردند می توانید روش های زیر را نیز بررسی نمایید:

بروز رسانی ویندوز و درایور ها : گاهی اوقات مشکلاتی برای درایور های ویندوز به وجود می آید و باعث نمایش صفحه آبی کامپیوتر یا صفحه مرگ می شوند. با آپدیت کردن درایور ها این مشکلات رفع خواهند شد. برای حل این موضوع می توانید با ما تماس بگیرید و یا به مطلب تعمیرگاه کامپیوتر مراجعه نمایید .
پاک کردن برنامه هایی که به تازگی نصب کرده اید : در  برخی موارد عدم سازگاری یک برنامه یا کرک آن می تواند عامل مشکلاتی در ویندوز شود شما می توانید با حذف برنامه های ناسازگار با ویندوز مشکل آبی شدن صفحه ویندوز را حل کنید . در بیشتر مواقع آخرین برنامه نصب شده باعث این خرابی است. همیشه برنامه های خود را از سایت های معتبر دریافت کنید.
ریکاوری ویندوز به آخرین بروز رسانی قبل از پیش آمدن مشکل : گاهی اوقات آپدیت کردن برنامه ها و ویندوز باعث بروز مشکلاتی میشود از جمله صفحه آبی ویندوز یا صفحه مرگ است باعث بهتر شدن ویندوز نشود ولی این اتفاق به ندرت رخ می دهد. ولی در صورت پیش آمدن مشکل صفحه آبی بعد از نصب ویندوز، آپدیت برنامه ها و… کافیست آن را به نسخه قبل بازگردانی کنید برای اینکار باید از قبل نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید یا از قابلیت ریستور پوینت ویندوز کمک بگیرید.
نصب ویندوز از اول : اگر با وجود تمام کنیک های بالا مشکل یا خطای صفحه آبی در ویندوز شما حل نشد سعی کنید ویندوز را ریست کنید یا کلا ویندوز را دوباره نصب کنید. برای اینکار می توانید از مقاله نصب ویندوز ما کمک بگیرید.

صفحه آبی یا صفحه مرگ در ویندوز

رفع مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز ۷ و ۱۰

راه های گوناگونی برای رفع مشکل صفحه آبی ویندوز ۷ و ۱۰ وجود دارد، در مواقع نمایش صفحه آبی ویندوز به کامپیوترتان دست نزنید ، اول توجه کنید که در حال انجام چه کاری بودید یا چه قطعه‌ سخت افزاری را آخرین بار تغییر داده اید به این ترتیب دلیل اصلی مرگ ویندوز را متوجه می‌شوید.

با توجه به دلیل این مشکل از راه حل مناسب برای رفع خطای صفحه آبی در ویندوز ۱۰ و ۷ استفاده کنید. نکته حائز اهمیت دیگری که وجود دارد این مورد است که موقعی که صفحه آبی نمایش داده می‌شود کاربر دیگری به ویندوز سیستم شما برای عیب یابی کامپیوتر دسترسی ندارد پس بهتر است از محیط Safe Mode برای دسترسی به محیط ویندوز استفاده کنید. برای ورود به محیط Safe Mode روش زیر را دنبال کنید:

از منو Start به قسمت Restart ویندوز مراجعه کنید.
دکمه Shift را نگه دارید و روی ری استارت ویندوز کلیک کنید.
در صفحه ظاهر شده گزینه Advanced Options را انتخاب کنید.
گزینه Start-UP Setting را انتخاب کنید.
سیستم را راه اندازی مجدد کنید.
با بالا آمدن کامپیوتر یک صفحه ظاهر می‌شود، کلید F4 را بزنید و وارد محیط Safe Mode شوید.
حالا با ورود به محیط Safe Mode می‌توانید کامپیوتر را عیب یابی و مشکل صفحه آبی ویندوز را حل کنید .

حذف فایل‌های موقت ویندوز در Safe Mode

این تکنیک حساسیت بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد اگر در حال انجام کار یا پروژه مهمی هستید از این روش استفاده نکنید در غیر اینصورت از مسیر زیر فایل‌های موقت ویندوز را پاک کنید:

C: \ Users\(YourPcName)\AppData\Local\Temp

تمامی روشهایی که گفته شد در اکثر موارد راه حل رفع مشکل صفحه آبی هستند ولی اگر این روش‌ها را امتحان کردید و مشکل رفع نشد می‌توانید سیستم عامل ویندوز و درایورهای آن را آپدیت کنید، آخرین برنامه‌ای که نصب کردید را حذف کنید یا شاید نیاز باشد ویندوز را به آخرین آپدیت قبل از وقوع مشکل برگردانید در بدترین حالت اگر هیچ کدام از روش‌های مذکور مشکل را حل نکرد با ما تماس بگیرید

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Buttonتماس با کارشناسان