گارانتی خدمات و تعمیرات

ضمانت طلایی ماتریکس کامپیوتر

 هنگ کردن کامپیوتر | رفع مشکلات هنگ کردن ویندوز | ماتریکس کامپیوتر

هنگ کردن کامپیوتر | رفع مشکلات هنگ کردن ویندوز | ماتریکس کامپیوتر

قطعا شما هم با مشکل هنگ کردن کامپیوتر رو به رو شده‌اید . معمولا در این مواقع تنها کاری که به ذهنتان می‌رسد و از پس آن بر می آیید این است که کامپیوتر را خاموش و روشن و یا به اصطلاح ریسارت Restart کنید و یا اینکه اقدام به نصب مجدد ویندوز می‌کنید، برای خدمات نصب ویندوز در محل تماس بگیرید . اما این‌ها تنها راه حل قابل اجرا برای بیرون رفتن از این مهلکه نیست. چرا که با چند روش خیلی کاربردی و آسان می‌توانید در برخی موارد تا حدودی مشکل هنگ کردن ویندوز را برطرف کرد. در ادامه با ماتریکس کامپیوتر همراه باشید:

همین حالا تماس بگیرید!!!

برای رفع هر مشکل کامپیوتری و مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

لازم به ذکر است خدمات کامپیوتر ماتریکس کامپیوتر هیچ گونه هزینه ی تلفنی برای مشاوره از مشتریان گرامی دریافت نمی کند.

هنگ کردن کامپیوتر از چیست؟

از متداول ترین مشکلاتی که در موقع کار کردن با کامپیوتر ممکن است اتفاق بیافتد ، نمایش صفحات آبی هست. برای راه اندازی مجدد کامپیوتر لازم است تا که سیستم تان ریست Restart شود و این خودش معضلات بسیاری را به همراه دارد مانند دخیره نشدن و ناتمام ماندن کار یا پروژه ای که در حال انجام دادنش هستیم

حالا می‌شود نامش را هر چیزی گذاشت مثلا، هنگ کردن لپ تاپ ، هنگ کردن ویندوز ، هنگ کردن سیستم یا هرچیز دیگر اما چیزی که مهم است دلیل هنگ کردن کامپیوتر (چرا کامپیوتر هنگ میکنه) و جلوگیری از هنگ کامپیوتر هست. به همین خاطر قرار است در این مقاله رفع مشکل هنگ کردن کامپیوتر ویندوز 10 و همچنین رفع مشکل هنگ کردن کامپیوتر ویندوز 8 را برایتان شرح بدهیم.

هنگ کردن کامپیوتر ویندوز

بسیاری از هنگ‌های کامپیوتر در سیستم‌عامل به خصوص ویندوز و آنهایی که با یک صفحه آبی همــراه می‌شود و در اصطلاح صفحه آبی مرگ یا Blue Screen Of Death نام دارد، به‌دلیل اختلالات یا عدم سلامت حافظه رم یا بورد اصلی رایانه رخ می‌دهد. دلیل اتفاق افتادن این خطا مهیا نبودن امکان دسترسی به اطلاعاتی است که ‌باید در حافظه رم پردازش ذخیره شود.

اگر می‌خواهید خود شما اقدام به حل مشکل هنگ کردن کامپیوتر کنید، قبل از هر کاری می‌توانید یک حافظه رم جدید را جایگزین حافظه رم قدیمی کنید. در این صورت اگر مشکل رفع شد، یعنی رم عیب داشته است. ولی موقعی که با رم جدید مشکل همچنان پا برجاست ، یعنی حافظه رم سلامت است و مشکل به مادر بورد اصلی مربوط می‌شود.

اگر قطعات سخت افزار های کامپیوتر شما از سازگاری کاملی با همدیگر برخوردار است ، تنظیمات بایوس کامپیوتر را بدرستی انجام داده‌اید، از سلامت هارد‌دیسک، مادر بورد اصلی و حافظه رم هم مطمئن هستید اما باز هم با مشکل هنگ کردن کامپیوتر یا ویندوز مواجه شدید یا راه‌اندازی مجدد می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم پاور کیس یا همان منبع تغذیه را بررسی کنید. منبع تغذیه یا همان پاور رایانه می‌تواند در صورت نیم‌سوز شدن، کاهش تامین برق‌رسانی و… این مشکلات را برای رایانه شما بوجود آورد. گاهی اوقات افت ولتاژ و نوسان زیاد در برق ساختمان نیز می‌تواند دلیل بروز این‌گونه مشکلات باشد.

علت هنگ کردن کامپیوتر چیست؟

هنگ کردن ویندوز در هنگام بالا امدن سیستم به تصور بعضی از کاربران به خاطر وجود باگ در سیستم عامل هست.کارشناسان مایکروسافت بر این اعتقادند که ویندوز سیستم عامل پایداری است و کاربران این توانایی را دارند با پایداری و بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنند. نباید این نکته را از یاد برد که هیچ نرم افزاری 100% بدون باگ و ایراد و مشکل نیست.

مهم ترین دلایل هنگ کردن کامپیوتر

بعضی از موارد ذیل ممکن است از عمده دلایل علت هنگ کردن کامپیوتر در ویندوز باشد:

  •  باز بودن بیش از حد سیستم
  •  نبودن فضای کافی در هارد دیسک
  • عدم سازگاری برنامه نصب شده با سیستم عامل یا وندوز
  •  عدم ایمنی سیستم درمقابل حملات هکری و ویروسی
  •  عدم کارایی سیستم خنک سازی و کولر فن
  •  عدم کارایی اجزای سخت افزاری قطعات
  •  استفاده ازسرویس های فاقد اعتبار واشتراک گذاری فایل ها
  •  حملات نرم افزارهای سایبری و تخریب کنند به ویندوز

۱- در مواقع هنگ کردن کامپیوتر ، مقداری به آن فرصت دهید

موقعی که احساس کردید ، با مشکل هنگ کردن کامپیوتر مواجه شدید کمی صبر پیشه کنید و به کامپیوتر چند دقیقه زمان دهید تا فرآیند پردازش را انجام دهد. گاهی اوقات ممکن است یک کامپیوتر به ظاهر هنگ کرده باشد، اما در واقع فقط سرعت آن کند شده یا در حال پردازش یک کار پیچیده است. در این مورد میتوانید از تعمیرات کامپیوتر در محل استفاده کنید

۲- هنگ کردن کامپیوتر را مورد بررسی قرار دهید

در مواقعی که با هنگ کردن کامپیوتر مواجه شدید باید بررسی کنید که آیا کامپیوتر شما به فشردن دکمه کپس لاک Caps Lock بر روی صفحه کلید یا همان کیبرد پاسخ می‌دهد یا خیر ؟ و آیا چراغ این دکمه روشن یا خاموش می‌شود یا خیر! اگر چراغ آن روشن و خاموش شد، اقدام بعدی را انجام دهید قدم بعدی را بردارید و اگر هیچ تاثیری نداشت، دچار هنگ کردن کامل کامپیوتر شدید مجبورید سیستم را دوباره راه اندازی یا ریستارت کنید.

هنگ کردن کامپیوتر ویندوز

۳- بستن برنامه ای که پاسخ نمیدهد به صورت کامل

اگر دکمه کپس لاک Caps Lock روشن و خاموش می‌‍شود به این معنی است که ویندوز هنوز کار می‌کند و زنده است و برنامه دیگری است که ارتباط با مرکز پردازش قطع شده است و باعث هنگ کردن کامپیوتر شده است. برای End Task کردن برنامه‌ها، می‌توانید دکمه‌های Ctrl + Alt + Del را با هم فشار دهید تا پنجره تسک منیجر Task Manager باز شود. بعد از باز شدن این پنجره، برنامه‌ای که پاسخ نمی‌دهد و باعث هنگ کردن کامپیوتر شده است را انتخاب کرده و گزینه End Task را انتخاب کنید، این کار کامپیوتر را از حالت هنگ خارج می کند.

توجه داشته باشید که بعد از انتخاب End Task ، حدود ۱۰ الی ۲۰ ثانیه زمان می‌برد تا برنامه بسته شود.

۴- ریست کردن یا همان راه اندازی مجدد کامپیوتر

حالا اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده و شرح داده شده کارساز نبود ، باید کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید. آن را خاموش کرده و بعد از خاموش شدن کامپیوتر چند ثانیه صبر کنید تا برق ذخیره شده از مادر برد تخلیه شده و کد های اضافی بایوس تخلیه شود و سپس آن را روشن کرده و اجازه دهید که به صورت عادی راه اندازی شود.

به این نکته توجه داشته باشید که در زمان راه اندازی کامپیوتر، ممکن است با صفحه‌ای مواجه شوید که از شما سوال می‌کند که آیا می‌خواهید ویندوز در حالت امن (Safe Mode) یا به صورت عادی راه اندازی شود. حالت عادی را انتخاب کنید و ببینید که آیا ویندوز به درستی و بدون خطا راه اندازی می شود یا خیر؟

۵- مشکلات مربوط به قطعات یا درایورهای سیستم را بررسی نمایید و حل کنید.

در صورت حل نشدن هیچ کدام از مراحل بالا، ممکن است ایراد سخت افزاری یا خطای مربوط به درایور وجود داشته باشد.

چرا که یک هارد درایو، RAM و کارت گرافیک معیوب و یا نقص در قطعات دیگر سخت افزاری، به راحتی می‌تواند باعث هنگ کردن کامپیوتر شود. همچنین باید گفت آپدیت نبودن درایور یک قطعه نیز می‌تواند به علت تداخل با درایورهای دیگر یا عدم عملکرد صحیح، باعث هنگ کردن کامپیوتر می شود.

اگر مطمئن شدید که یک قطعه سخت افزاری معیوب باعث قفل شدن و هنگ کردن کامپیوتر شده است، باید سریعا قطعه را تعویض کنید تا از آسیب بیشتر به کامپیوتر جلوگیری شود. برای انجام این کار بهتر از متخصصین خدمات کامپیوتر در محل ماتریکس کامپیوتر کمک بگیرید تا از آسیب جدی‌تر به سیستم شما جلوگیری شود. تیم حرفه ای ماتریکس کامپیوتر با بیش از 15 سال تجربه در این زمینه در خدمت شماست. می‌توانید با تماس کارشناس مربوطه، درخواست ارتقا کامپیوتر خود را ثبت کنید

اما اگر درایور یک قطعه ایراد داشته باشد، شما باید جدیدترین درایور آن را از وب سایت سازنده دانلود کرده و آن را قبل از قفل شدن کامپیوتر نصب کنید. یا این که از کامپیوتر دیگری آن را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید.

اگر نمی‌توانید قبل از هنگ کردن کامپیوتر ، جدیدترین درایور را نصب کنید، می‌توانید کامپیوتر را در حالت امن یا همان Safe Mode راه اندازی کنید.

شما در این حالت می‌توانید به بخش Device Manager دسترسی داشته باشید و درایوری که به درستی کار نمی‌کند را حذف کنید. سپس کامپیوتر را راه اندازی مجدد کرده و ویندوز را در حالت عادی باز کنید. در این مرحله ویندوز سخت افزار را شناسایی می‌کند و درایور آن را مجدد نصب می‌کند. این فرآیند می‌تواند برای رفع مشکل کافی باشد و از قفل شدن مجدد جلوگیری کند. همچنین می‌توانید جدیدترین درایور دانلود شده را نصب کنید تا از به روز بودن درایور آن قطعه مطمئن شوید.

شما همچنین می توانید به قسمت BIOS رفته و هر سخت افزاری را که به درستی کار نمی کند را غیر فعال کنید و بررسی کنید که آیا این کار باعث جلوگیری از قفل شدن می شود یا خیر؟ به هر حال شما باز هم باید آن سخت افزار را تعویض کنید زیرا اگر این سخت افزار غیر فعال باقی بماند، ممکن است نتوانید به طور کامل از کامپیوتر خود استفاده کنید.

هنگ کردن کامپیوتر ویندوز

۶- مراجعه به یک مرکز تعمیر معتبر

شما می‌توانید درخواست خود را به تعمیرگاه کامپیوتر ماتریکس بسپارید تا در صورت عدم رفع مشکل ما در کنارتان باشیم.

پس اگر در هنگام پروسه ریست کردن، سیستم شما دچار مشکل و ایرادی شد، بهتر است با کمک و بهره‌گیری از یک فلش مموری یا دی‌وی‌دی که در آن فایل‌های ویندوزتان موجود است، سیستم را بوت بکنید و به طور دستی و از اول ویندوز را روی سیستمتان نصب بکنید.

اگر هم در زمان نصب کردن ویندوز یا پس از آن کامپیوترتان دوباره هنگ کرد، بعدا به احتمال بسیار زیادی اختلال مربوطه سخت‌افزاری خواهد بود و ارتباطی با نرم‌افزارهای موجود در سیستم شما ندارد. علت هنگ کردن کامپیوتر از موارد شایعی است که به کمک مراحل یاد شده در بالا به راحتی می‌توانید آن را حل کنید. نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون رفع مشکل هنگ کردن کامپیوتر ویندوز 7، 8 و 10 با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول درباره هنگ کردن کامپیوتر

1. مهم ترین علت هنگ کردن کامپیوتر چیست؟

باز بودن بیش از حد سیستم – نبودن فضای کافی در هارد دیسک – عدم سازگاری برنامه نصب شده با سیستم عامل – عدم کارایی سیستم خنک سازی – عدم کارایی اجزای سخت افزاری.

2. وقتی کامپیوتر هنگ میکنه چیکار کنیم؟

کلید‌های Delete +Alt +Ctrl را نگهدارید. با این روش، می‌توانید بر Manager Task بزنید و برنامه‌های موردنظرتان را ببندید یا سیستم را به کلی ریستارت کنید. همچنین اگر تمایل دارید مستقیما Manager Task را باز کنید، کلید‌های Esc +Shift+Ctrl را نگهدارید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

Call Now Buttonتماس با کارشناسان